Tiskové zprávy

První předsednictvo se dělí o poselství z konferenčního zasedání pro vedoucí

President Oaks se ve svém proslovu podělil o informace o změnách církevních zásad, které nedávno vstoupily v platnost a týkají se členů z řad leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob.

Generální konference Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů – čas naslouchat novodobému prorokovi

O nadcházejícím víkendu 6. a 7. dubna se sejdou miliony lidí, aby se zúčastnili výroční generální konference Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů.

Prorok se ve Vatikánu setkal s papežem

President Russell M. Nelson z Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů se v sobotu ve Vatikánu setkal s papežem Františkem. Jednalo se o vůbec první schůzku presidenta Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů a papeže. Tato návštěva se uskutečnila den před zasvěcením prvního chrámu Církve v Římě, které president Nelson...

Březen s sebou přináší příležitosti oslavovat ženy po celém světě

FRANKFURT – Dva významné dny v měsíci březnu nám dávají příležitost oslavovat ženy a vzdávat jim úctu: Mezinárodní den žen, který se slaví 8. března a kterému následuje výročí založení Pomocného sdružení, jež oslavíme 17. března.

Církev oznamuje změny názvů svých komunikačních kanálů

První předsednictvo Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů oznámilo změnu názvů několika církevních internetových stránek, sociálních sítí a mobilních aplikací. Tyto změny jsou součástí širšího úsilí používat úplný název Církve a lépe prezentovat závazek následovat Ježíše Krista.

Zástupci církví a náboženských organizací si v Evropském parlamentu připomněli Den památky obětí holokaustu

30. ledna si poslanci Evropského parlamentu připomněli během slavnostního obřadu na plenárním zasedání Mezinárodní den památky obětí holokaustu. Mezi pozvanými zástupci církví a náboženských organizací byl také Francesco Di Lillo, ředitel kanceláře Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů při Evropské unii.

Misionáři mají nyní více možností, jak komunikovat se svou rodinou

První předsednictvo Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů oznámilo úpravu pokynů týkajících se komunikace mezi misionáři na plný úvazek a jejich rodinou.

Veřejnost je zvána na prohlídku chrámu Řím

Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů zve veřejnost na prohlídku svého prvního chrámu v Itálii. Církevní vedoucí oznámili, že chrám v Římě bude od pondělí 28. ledna 2019 do soboty 16. února 2019 s výjimkou nedělí volně přístupný veřejnosti v rámci dnů otevřených dveří.

...

Aktualizace měřítek oblékání pro sestry misionářky

Sestry misionářky Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů mají nyní ve všech 407 misiích po celém světě možnost nosit společenské kalhoty.

Prohlášení Prvního předsednictva Církve týkající se chrámů

První předsednictvo Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů vydalo prohlášení týkající se chrámů.