Tiskové zprávy

Zazpívejte si společně Mesiáše s pěveckým sborem Mormon Tabernacle Choir!

V pátek 23. března 2018 se různé komunitní, hudební a církevní skupiny z celého světa i jednotlivci ve svém domácím prostředí připojí pomocí internetu svými hlasy ke zpěvu Mesiáše v podání pěveckého sboru Mormon Tabernacle Choir a Orchestru Chrámového náměstí.

Církevní kampaň k propagaci blížícího se celosvětového shromáždění

Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů v Evropě spustila ve středu 14. března 2018 videokampaň s cílem propagovat blížící se generální konferenci Církve.

President Nelson v dubnu navštíví Evropu, Afriku a Asii

President Russell M. Nelson s manželkou Wendy navštíví společně se starším Jeffreym R. Hollandem a jeho manželkou Pat několik zemí Evropy, Afriky a Asie.

Náboženské představitelky se setkávají ve Walesu k rozhovoru o životě v souladu s vírou

9. února 2018 se ve velšském Newportu setkaly místní i světové náboženské představitelky zastupující hinduistické, muslimské, sikhské a křesťanské komunity k rozhovoru na téma „Život v souladu s vírou ve stále sekulárnějším světě“.

Církev oznamuje změny v misiích

Církevní Zpravodajský portál v říjnu informoval o tom, že Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů upraví počet svých 421 misií tak, aby lépe vyhovovaly potřebám jednotlivých oblastí ve světě. Dnes Církev oznamuje úpravy hranic u 19 misií a vytvoření nových pěti misií. Po provedení těchto změn bude Církev spravovat 407 misií.

Russell M. Nelson jmenován novým presidentem Církve

Novým presidentem Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů je Russell M. Nelson. Prvním rádcem v Prvním předsednictvu bude Dallin H. Oaks. Druhým rádcem pak Henry B. Eyring.

Pozvánka k mimořádnému vysílání v úterý 16. ledna

Členové Církve z celého světa jsou zváni, aby v úterý 16. ledna od 17 hodin středoevropského času v živém přenosu naslouchali poselství presidenta Russella M. Nelsona. Po jeho proslovu bude v 18 hodin následovat tisková konference.

Oznámeny podrobnosti týkající se pohřbu presidenta Monsona

Církev oznámila podrobnosti týkající se smuteční bohoslužby za presidenta Thomase S. Monsona, který zemřel v úterý 2. ledna 2018.

President Církve, Thomas S. Monson, zemřel ve věku 90 let

Thomas S. Monson, president a prorok Církve, zemřel v úterý 2. ledna ve 22:01 utažského času pokojně ve svém domově v Salt Lake City. Bylo mu 90 let. Příčinou úmrtí byl vysoký věk.

Kvorum Dvanácti apoštolů vzdává poctu presidentu Monsonovi

Kvorum Dvanácti apoštolů Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů vydalo ve středu 3. ledna následující prohlášení v souvislosti s úmrtím presidenta Thomase S. Monsona.