Životopis vedoucího

Starší Paul V. Johnson

Starší Paul V. Johnson slouží od 1. srpna 2017 jako president území Evropa Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Předtím, od 1. srpna 2015, sloužil jako první rádce v předsednictvu území Evropa.

Od srpna 2008 sloužil jako pověřenec Církevního vzdělávacího systému Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů. Než byl povolán jako pověřenec, sloužil jako člen předsednictva území Chile. Předtím sloužil jako administrátor Náboženského vzdělávání a základního a středoškolského vzdělávání. 2. dubna 2005 byl ve věku 50 let povolán, aby sloužil jako člen Prvního kvora Sedmdesáti. V červnu 2003 byl povolán jako člen Pátého kvora Sedmdesáti a sedmdesátník – územní autorita.

V roce 1978 získal starší Johnson na Univerzitě Brighama Younga bakalářský titul v zoologii a v roce 1982 magisterský titul v oblasti poradenství a řízení. V roce 1989 získal na Utažské státní univerzitě doktorát v oboru didaktické technologie.

Starší Johnson sloužil během let v celé řadě povolání, například jako rádce presidenta kůlu, vysoký rádce, biskup, president kvora starších a president Mladých mužů. Sloužil jako misionář na plný úvazek v Norské misii Oslo.

Starší Johnson se narodil 24. června 1954 v Gainesville na Floridě. V roce 1976 se oženil s Jill Washburnovou. Jsou rodiči devíti dětí a mají devatenáct vnoučat.

Poznámka ke stylistice: Když podáváte informace o Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, prosím použijte při první zmínce úplný název Církve. Více informací ohledně používání názvu Církve najdete v on-line dokumentu Stylistické pokyny.