Oznámeny podrobnosti týkající se pohřbu presidenta Monsona

Oznámeny podrobnosti týkající se pohřbu presidenta Monsona

Tisková zpráva

Smuteční bohoslužba za presidenta Thomase S. Monsona, vedoucího Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů, se uskuteční v Konferenčním centru na Chrámovém náměstí v Salt Lake City 12. ledna 2018 ve 12 hodin utažského času (20 hodin středoevropského času). Rakev s presidentem Monsonem bude pro veřejnost vystavena ve čtvrtek 11. ledna od 9 do 20 hodin v Konferenčním centru.

 

President Monson zemřel na komplikace související s vysokým věkem 2. ledna 2018 ve svém domově v Salt Lake City. Bylo mu 90 let. (Přečtěte si více o jeho životě.) Byl 16. presidentem Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů v její 187leté historii. V tomto úřadu sloužil od 3. února 2008.

Žádáme ty, kteří se plánují zúčastnit pohřbu osobně v Konferenčním centru (jehož kapacita je 21 tisíc míst), aby seděli na svých místech nejpozději v 11:30. Místa budou přidělována na principu „kdo přijde dříve, bude dříve usazen“, až do zaplnění všech míst. Další místa s promítáním živého přenosu budou k dispozici v přilehlém Tabernaclu, v Assembly Hall a v divadle Konferenčního centra.

Pohřební bohoslužba bude přenášena živě na stránkách MormonNewsroom.org, mormontabernaclechoir.org a LDS.org (v angličtině, španělštině, portugalštině a několika dalších jazycích, včetně češtiny), na televizních stanicích KSL TV, BYUtv, BYUtv Global, KBYUtv Eleven, BYUtv International a na stanici Mormon Channel (v angličtině), na Canal Mormón (ve španělštině) a církevním satelitním systémem (v angličtině). Kromě toho bude bohoslužba přenášena i na rozhlasových stanicích KSL Radio a BYU Radio.

Členové a přátelé Církve v České republice budou moci smuteční bohoslužbu sledovat živě, tj. od 20 hodin našeho času (přenos jako takový začne již v cca 19:30), na výše uvedených stránkách (doporučujeme stránky LDS.org). Přenos bude simultánně tlumočen do češtiny.

Po skončení bohoslužby se uskuteční soukromé pohřební shromáždění na hřbitově v Salt Lake City.

Projevy soustrasti lze psát na facebookovou stránku presidenta Monsona nebo e-mailem na adresu condolences@ldschurch.org.

Namísto zasílání květin či hmotných darů lze přispět do Církevního fondu humanitární pomoci nebo do Církevního všeobecného misionářského fondu na stránkách give.lds.org/monson.

Poznámka ke stylistice: Když podáváte informace o Církvi Ježíše Krista Svatých posledních dnů, prosím použijte při první zmínce úplný název Církve. Více informací ohledně používání názvu Církve najdete v on-line dokumentu Stylistické pokyny.